fbpx

Průkaz energetické náročnosti budovy - PENB

Vznikne posouzením celé nemovitosti technickým inspektorem, se znalostmi v oblasti stavebních konstrukcí a energetiky, do podrobných detailů, které se následně odrazí i v celkovém posudku a popisu nemovitosti z hlediska energetické náročnosti.

Do 30.6.2021 pro rodinné domy a byty ZDARMA !

Prodávající má podle zák. č. 406/2000 Sb. O hospodaření energií v platném znění má povinnost předložit PENB na vyžádání již při samotné prezentaci prodeje nemovitosti v tisku nebo na internetu. V případě, že tuto povinnost prodávající nesplní, hrozí sankce až 100 tisíc korun.

Vyhotovení a předložení energetického průkazu musí proběhnout nejpozději při podpisu kupní smlouvy, vlastní předání nejpozději při předání nemovitosti.

Energetický průkaz má platnost 10 let a používá se při a k následujícím účelům:

  • Prodej rodinného nebo bytového domu, komerční nemovtosti i bytové jednotky
  • Pronájem celého domu - ucelená budova, kanceláře, skladu, prostor k podnikání (pokud je objet jako takový celý určený k pronájmu a vlastník zde nemá trvale sídlo či bydliště)
  • Ohlášení stavby nebo stavebnímu povolení – pro novostavby i rekonstrukce, tak i před dokončením stavby – ohlášení užívání, kolaudace, rekolaudace
  • Výměna tepleného zdroje za nový s vyšší účinností, při instalaci tepelného čerpadla nebo solárních panelů
  • Žádost pro dotace Nová zelená úsporám 

 

Kdo jsem

„Nabízím profesionální realitní služby, které pro mne nekončí prodejem nebo koupí nemovitosti. Díky téměř 30 leté praxi v obchodě a stavebnictví, nabízím svůj pohled a další služby spojené s výstavbou, rekonstrukcí i údržbou nemovitosti a jejich okolí."

Kontakt