fbpx

Prodej domu, bytu, chaty - nemovitosti obecně - krok po kroku

Vaše zájmy jsou nadřazeny mé finanční odměně.

 

Prodej rodinného domu, chaty či bytu není jednoduchou záležitostí, jak by se mohlo zdát. Stejně jako např. při poruše nebo prodeji vozu se obracíme na profesionály ve svém oboru, autoservisy, je to i při prodeji chaty, rodinného domu, bytu nebo komerční nemovitosti.

Se mnou máte jistotu, že nezanedbáte žádnou ze svých povinností a prodej domu se „nezadrhne“ na přehlédnuté maličkosti, právní či faktické vadě, nebo prodej neproběhne vůbec. Společně snížíme riziko reklamace ze strany kupujícího na minimum a máte jistotu, že dostane tu částku, která bude dohodnuta.

Ušetřete spoustu času spoluprací se mnou nejen vyřizováním a zajišťováním všech potřebných dokumentů, analýzou trhu, zajištěním, tvorbou prezentace a inzerce nemovitosti, ale i při prohlídkách se zájemci.

Další čas, který můžete věnovat sami sobě, získáte při zajišťování a vyřízování všech smluvních dokumentů, bankovní úschovy a katastrálního úřadu. Vše pro Vás zařídím.

K prodeji domu, bytu, chaty, pozemku i komerční nemovitosti, přistupuji vždy profesionálně a stejně, jako by byla má vlastní.

S maximální péčí a odborným přístupem. Srdcem a zkušenostmi.

Zajištění následujících povinnosti je pro mě samozřejmostí:

 1. Konzultace, poradenství a řešení právních a faktických vad - např. řešení při dědickém či rozvodovém řízení, řešení finančních situací atp.

 2. Příprava nemovitosti na prodej - dbám na její pečlivou přípravu, aby mohla být představena v co nejlepším světle a získala tak náskok před konkurencí. Jedná se jak o interiér, tak exteriér. Kvalitně a profesionálně připravená nemovitost dokáže zvýšit cenu v průměru o 10 – 17 %.
  Jak probíhá příprava domu či bytu na prodej

 3. Tržní ocenění nemovitosti - pořizovací cena a další náklady na její uvedení do stavu, o kterém sní zájemce, je jedním z nejzásadnějších aspektů při výběru. Správně stanovená nabídková cena urychlí prodej nemovitosti. Je to jeden z prvních a nejzásadnějších kroků při prodeji. Při jejím stanovení vycházím z aktuální analýzy a vývoje trhu, srovnání cen a poptávky nemovitostí v okolí a ev. dalších nákladů spojených s jejím uvedení do stavu, který požadují zájemci.
  Tržní ocenění ZDARMA!

 4. Profesionální zpracování a prezentace nabídky

  • Fotografická dokumentace nemovitosti – interiér i exteriér
  • Videoprohlídka nemovitosti nebo prezentace exteriéru pomocí dronu
  • 2D/3D vizualizace interiéru
  • Zařazení nabídky do systému REMAX – spolupráce všech RK a makléřů
  • Inzerce a prezentace na nejnavštěvovanějších realitních serverech vč. FB a Instagramu
  • Tisková prezentace
  • Instalace reklamní plachty na nemovitosti
 5. Průkaz energetické náročnosti budovy – PENB - prodávající má podle povinnost předložit PENB na vyžádání již při samotné prezentaci prodeje, nejpozději při podpisu kupní smlouvy.
  Více informací a možnost objednání PENB ZDARMA !

 6. Stavební dokumentace - zákonná povinnost prodávajícího předat kupujícímu stavební dokumentaci k nemovitosti. Pokud dokumentace není nebo neodpovídá skutečnému stavu, je nutné ji zpracovat. Ve vybraných případech lze pořídit tzv. pasport stavby - zjednodušená dokumentace.
  Jak řešit stavební dokumentaci při prodeji domu, bytu, chaty či jiné nemovitosti - čtěte zde

 7. Inspekce – audit nemovitosti - provádí stavební inspektor s autorizací ČKAIT. Významný způsob ochrany prodávajícího před právními problémy z hlediska možných reklamací kupujícího.

 8. Revizní zprávy - majitel nemovitosti je povinen provádět pravidelné revize technických zařízení v zákonných lhůtách a jsou nedílnou součástí prodeje nemovitosti.
  Jaké technické revize a lhůty ? čtěte zde

 9. Prohlídky nemovitosti s kvalifikovanými zájemci

  • Plánování a organizace
  • Odborná prezentace pro zájemce
  • Pravidelné reporty majiteli o vývoji prodeje
 10. Právní služby - smluvní dokumenty - příprava a zajištění

  • Rezervační smlouva
  • Budoucí kupní, ev. Zástavní smlouva
  • Kupní a uschovatelská smlouva
 11. Úschova kupní částky - formou nového samostatného bankovního účtu prostřednictvím advokátní kanceláře nebo formou notářské úschovy

 12. Katastrálního úřadu – administrativní zajištění vč. úhrady základních poplatků

 13. Předání nemovitosti

  • Administrativní příprava
  • Faktické předání kupujícímu
  • Přepis energií na kupujícího
 14. Vyhotovení Daňového přiznání z nemovitosti

Kdo jsem

„Nabízím profesionální realitní služby, které pro mne nekončí prodejem nebo koupí nemovitosti. Díky téměř 30 leté praxi v obchodě a stavebnictví, nabízím svůj pohled a další služby spojené s výstavbou, rekonstrukcí i údržbou nemovitosti a jejich okolí."

Kontakt