fbpx

Průkaz energetické náročnosti budovy - PENB

Vznikne posouzením celé nemovitosti technickým inspektorem, se znalostmi v oblasti stavebních konstrukcí a energetiky, do podrobných detailů, které se následně odrazí i v celkovém posudku a popisu nemovitosti z hlediska energetické náročnosti.

Do 30.6.2019 pro rodinné domy a byty ZDARMA !

Prodávající má podle zák. č. 406/2000 Sb. O hospodaření energií v platném znění má povinnost předložit PENB na vyžádání již při samotné prezentaci prodeje nemovitosti v tisku nebo na internetu. V případě, že tuto povinnost prodávající nesplní, hrozí sankce až 100 tisíc korun.

Vyhotovení a předložení energetického průkazu musí proběhnout nejpozději při podpisu kupní smlouvy, vlastní předání nejpozději při předání nemovitosti.

Energetický průkaz má platnost 10 let a používá se při a k následujícím účelům:

  • Prodej rodinného nebo bytového domu, komerční nemovtosti i bytové jednotky
  • Pronájem celého domu - ucelená budova, kanceláře, skladu, prostor k podnikání (pokud je objet jako takový celý určený k pronájmu a vlastník zde nemá trvale sídlo či bydliště)
  • Ohlášení stavby nebo stavebnímu povolení – pro novostavby i rekonstrukce, tak i před dokončením stavby – ohlášení užívání, kolaudace, rekolaudace
  • Výměna tepleného zdroje za nový s vyšší účinností, při instalaci tepelného čerpadla nebo solárních panelů
  • Žádost pro dotace Nová zelená úsporám 

 

Mám zájem o PENB ZDARMA!

 

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami Zpracování a ochrana osobních údajů.
Odesláním formuláře není uzavřena žádná smlouva, ani její příslib.

captcha

Kdo jsem

„Nabízím profesionální realitní služby, které pro mne nekončí prodejem nebo koupí nemovitosti. Díky téměř 30 leté praxi v obchodě a stavebnictví, nabízím svůj pohled a další služby spojené s výstavbou, rekonstrukcí i údržbou nemovitosti a jejich okolí."

Kontakt